Pielgrzymka do Rumuni- 2-10 lipca 2020

rumunia 1

Rumunia to fascynujący, różnorodny kraj, który wciąż dość rzadko odwiedzany jest przez turystów. Biuro Turystyczne ŻAK zaprasza na wspaniałą wyprawę, podczas której można poznać największe skarby Rumunii: wspaniałą przyrodę, unikatowe zabytki , warowne kościoły i tajemnicze pałace. Rejon Transylwanii, czyli historyczny Siedmiogród, jest kojarzony z mrocznymi zamczyskami, duchami i wampirami. Stąd właśnie pochodzi Drakula. Cerkwie i monastyry Bukowiny z kolorowymi freskami przyciągają rzesze turystów do tej części Rumunii. Tym bardziej, że wiele z nich znajduje się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Niezwykłe widoki, wielokulturowość, uśmiechnięci mieszkańcy, bogata architektura, liczne zabytki, ciekawe legendy i pyszna kuchnia przyciągają do Rumunii turystów z całego świata. W programie m.in.: wpisany na listę UNESCO Wesoły Cmentarz i Cerkiew Barsana z kolorowymi malowidłami, urokliwe miasteczka, zamki i zamczyska Transylwanii.

• mistyczna Transylwania – ojczyzna Drakuli                 ruminua 2
  • malownicze zamki, forty i średniowieczne miasteczka
  • bogata tradycja i folklor wyrażony w strojach, rękodziele, architekturze i obrzędach

RUMUNIA cena 2320 zł (+ 50 zł i 80 euro)

DZIEŃ 1:

Wyjazd około godz. 02.00 . Przyjazd do Rumunii na nocleg Satu Mare. Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja, nocleg.

DZIEŃ 2:

Śniadani. Przejazd do Sapanty słynnej z wełny, ale i „wesołego cmentarza”. Jego unikalność stanowią drewniane nagrobki z płaskorzeźbami i barwnie malowanymi scenami z życia ziemskiego leżących na cmentarzu osób. Zobaczymy więc pasterza z owcami na hali, urzędnika za biurkiem, aptekarza wśród fiołek. Dalszy przejazd w kierunki miejscowości położonych w dolinie rzeki Izy. Zwiedzanie kompleksu klasztornego w Barsanie oraz najstarszej cerkwi w Ieud – zabytek UNESCO. Następnie przejazd przełęczą Prislop do Campalungu Mołdawskiego. Zakwaterowanie w hotelu okolicach Sadowa. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 3:

Śniadanie. Zwiedzanie unikalnych „malowanych klasztorów” wpisanych na listę UNESCO Moldowita Voronet. Przejazd do miejscowości Targu Mures. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 4:

Sighişoara, Po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd na zwiedzanie słynnej twierdzy Sighisoara – legendarnego miejsca urodzenia Vlada Tepesza –pierwowzoru powieściowego Draculi. Jako obiekt wpisany na listę UNESCO Sighisoara zachowała swoje przepiękne centrum historyczne z kolorowymi domami, wieżami obronnymi i wysokimi murami w nienaruszonym stanie. Zwiedzanie m.in.: Wieży Zegarowej, Kościoła na Wzgórzu i domu Drakuli. Dalej przejazd do Rupea, Zwiedzanie „chłopskiego zamku”. Następnie przejazd do Prejmer, gdzie zobaczymy wyjątkowy kościół warowny wpisany na listę UNESCO. Po zwiedzaniu przejazd w okolice Braszowa zakwaterowanie obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 5:

Śniadanie przejazd do Zameku Peleş w Sinaia zwiedzimy olśniewająca swym bogactwem i niezwykłą architekturą dawną rezydencję króla Karola I – zamek Peleş. Następnie przejazd na nocleg w okolicach Bukaresztu zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 6:

Śniadanie zwiedzanie stolicy Rumunii z przewodnikiem. Przejazd na nocleg do Curte de Agnes. Zakwaterowanie obiadokolacja nocleg.

DZIEŃ 7:

Trasa Transfogaraska i zwiedzanie Sibiu

Tego dnia przejedziemy się górskimi serpentynami Trasy Transfogaraskiej. Według jednych nazywana jest ona „szczytowym osiągnięciem socjalizmu rumuńskiego”, według innych był to upiorny pomysł „Geniusza Karpat” Nicolae Ceausescu. Po południu zwiedzania Sibiu: przejdziemy ulicą Avram Iancu, przy której znajdują się najciekawsze kamieniczki, zobaczymy Duży i Mały Rynek, magistrat z XV w., wieżę ratuszową z XVI w, późnogotycki kościół ewangelicki, oraz przejdziemy Mostem Kłamców – tam wyjaśnimy dlaczego tak się nazywa. Przejazd do hotelu na nocleg Deva

DZIEŃ 8:

Wcześnie śniadanie wykwaterowanie. Przejazd do Budapesztu wieczorne zwiedzanie Miasta. Zakwaterowanie, obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ 9: – WSZĘDZIE DOBRZE…

Po śniadaniu wykwaterowanie i wyjazd w dalszą drogę powrotną. Po drodze przerwa w Wyszehradzie

Powrót na miejsce zbiórki w godzinach nocnych

rumunia 3

Świadczenia organizatora:

przejazd klimatyzowanym autokarem, opieka pilota, 8 noclegów w pokojach 2 / 3 osobowych z łazienką, wyżywienie zgodnie z programem.

Cena nie obejmuje:

*pakietu do realizacji programu: 80 EUR (rezerwacje i wstępy do zwiedzanych obiektów, usługi przewodnickie, taksa klimatyczna, zestaw słuchawkowy Tour Guide)

*ubezpieczenie Signal Iduna 40 zł płatne obligatoryjnie.

*Turystyczny Fundusz Gwarancyjny 10 zł

Kolejność zwiedzania może ulec zmianie i jest ustalona przez pilota i przewodnika.

Wyjazd ma charakter grupowyminimalna ilość uczestników 49

Pilot nie oprowadza wewnątrz obiektów i po muzeach.

CENA USTALONA PRZY KURSIE 4,30 zł za 1 euro

Przy zapisie Uczestnik wpłaca 670 zł zadatku do 24.11.2019.

Pozostałą część należy uregulować zgodnie z harmonogramem otrzymanym przy zapisie.