III WIELKIEGO POSTU – 24.03.2019

1. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dziś o godz. 15.00.

2. Jutro, w poniedziałek przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to dzień duchowej adopcji i świętości życia.

3. Jutro przypada także kolejna rocznica utworzenia naszej diecezji i nominacji pierwszego biskupa toruńskiego Andrzeja Suskiego. O godz. 17.00 w katedrze św. Janów w Toruniu będzie odprawiona Msza św. z udziałem Nuncjusza Apostolskiego w Polsce sprawowana w 27 rocznicę powołania do życia Diecezji Toruńskiej.

4. W środę nowenna ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy w łączności ze Mszą św. o godz. 16.00. Pół godziny przed Mszą św. różaniec.

5. W piątek Droga Krzyżowa o godz. 16.30. Zachęcam i bardzo proszę dzieci, młodzież i dorosłych o liczny udział w tym pięknym nabożeństwie. Dziec otrzymują po Drodze Krzyżowej specjalne obrazki do wielkopostnej układanki.

6. Za udział w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach można uzyskać odpust zupełny.

7. Kartki do spowiedzi można odbierać w zakrystii i biurze parafialnym. Przy okazji odbierania kartek proszę o ofiary na kwiaty do Bożego Grobu i wystrój kościoła na Wielkanoc.

8. Rekolekcje wielkopostne rozpoczniemy w naszej Parafii 7 kwietnia. Rekolekcje poprowadzi o. Robert Wołyniec, gwardian i proboszcz z Ostródy.

9. Kolekta w przyszłą niedzielę przeznaczona jest na WSD w Toruniu.

10. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na misyjne dzieło pomocy „Ad Gentes”. O przeprowadzenie zbiórki proszę Żywy Różaniec.

11. Przy obrazie Jezusa Miłosiernego i figurze św. Faustyny wystawiona jest puszka na jałmużnę postną. Jałmużnę postną po Wielkim Poście przekażemy biednym i ubogim.

12. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składam jak najserdeczniejsze życzenia.

13. Zachęcam Parafian do czytania prasy katolickiej i prenumeraty tygodnika Niedziela. Bieżący numer do odebrania w zakrystii. Do odebrania także Mały Gość Niedzielny.

14. Dziękuję tym rodzinom i osobom, które w ostatnim czasie złożyły ofiary bądź dokonały wpłat na cele inwestycyjne na konto bankowe Parafii. Dziękuję także za modlitwę w mojej intencji.

15. Bóg zapłać posprzątanie kościoła.