XXVII Niedziela Zwykła – 6.10.2019

1. Dziś po sumie zmiana tajemnic różańcowych.

2. Dziś po sumie w zakrystii spotkanie dla młodzieży, która pragnie przyjąć Sakrament Bierzmowania. Zapraszam uczniów klasy VIII i starszą młodzież. która jeszcze nie ma bierzmowania.

3. Trwa miesiąc październik, miesiąc modlitwy różańcowej. Weźmy w swoje dłonie różaniec i módlmy się o wzrost wiary i pobożności w naszej Parafii. Przychodźmy na nabożeństwa do kościoła. Bardzo proszę, aby rodzice byli przykładem dla swoich dzieci. Nabożeństwa różańcowe w naszym kościele od poniedziałku do piątku o godz. 16.30. W niedzielę po Mszach św. będziemy odmawiać jeden dziesiątek różańca. Serdecznie zapraszam Parafian, dzieci, młodzież i dorosłych do wspólnej modlitwy różańcowej. Dzieci i młodzież przychodzą na nabożeństwa różańcowe według następującego porządku:

poniedziałek – zerówka i klasa pierwsza;

wtorek – klasa druga i trzecia;

środa – klasa czwarta i piąta;

czwartek – klasa szósta i siódma;

piątek – klasa ósma, młodzież ze szkół średnich i starsza młodzież.

Dzieci po różańcu otrzymują obrazki do różańcowej wyklejanki.

4. Trwa także Nadzwyczajny Miesiąc Misyjny. Papież Franciszek prosi, by Kościół podjął refleksję nad swoim wymiarem misyjnym, bez którego nie ma rozwoju Kościoła. Papież prosi również o modlitwę za kraje misyjne, posługujących na misjach i powołania misyjne. W odpowiedzi na prośbę Ojca Świętego pragniemy 19 października wziąć udział w Diecezjalnym Spotkaniu Misyjnym w Chełmnie. Bardzo zachęcam, aby zgłaszać swój udział w tym wydarzeniu. Zapisy po Mszach świętych u ks. Proboszcza.

5. Dziś w Łubiance w budującym się kościele o godz. 17.00 odbędzie się Spektakl Muzyczny pt. Popiełuszko Apostoł Odwagi Spektakt został przygotowany przez Polski Teatr Historii. Jest to opowieść o niezwykłej charyzmie i nieugiętej sile wiary bł. księdza Jerzego Popiełuszki, który dalej działa i dalej pociąga za sobą ku Chrystusowi.

6. W środę nowenna ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy w łączności z nabożeństwem różańcowym o godz. 16.30. Zachęcam Parafian do liczniejszego udziału w środowej modlitwie.

7. W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo różańcowe o godz. 16.30

8. W przyszłą niedziele 13 października zapraszam na ostatnie Nabożeństwo Fatimskie z procesją różańcową, które odprawimy po sumie. Przybądźmy jak najliczniej na zakończenie tych nabożeństw, aby z różańcem w dłoni modlić się za Kościół, o pokój na świecie, o nawrócenie grzeszników, za misje i naszą Parafię. Pamiętajmy, aby przynieść świece.

9. W niedzielę 13 października będziemy przeżywać 19 Dzień Papieski pod hasłem: Wstańcie, chodźmy”. W tym dniu zbierane są w Polsce ofiary do puszek na fundusz Dzieło Nowego Tysiąclecia, który przeznaczony jest na kształcenie młodych ludzi z ubogich rodzin. Jest to żywy pomnik św. Jana Pawła II. Wesprzyjmy za tydzień ten fundusz sercem i ofiarnością. O przeprowadzenie zbiórki proszę Żywy Różaniec.

10. W tym tygodniu Kościół wspomina: w poniedziałek Najświętszą Maryję Pannę Różańcową; w piątek św. Jana XXIII.

11. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składam jak najserdeczniejsze życzenia.

12. Zachęcam Parafian do czytania prasy katolickiej i prenumeraty tygodnika Niedziela. Bieżący numer do odebrania w zakrystii.

13. Zbliża się miesiąc listopad poświęcony modlitwom za naszych drogich i kochanych zmarłych. Kartki na zdrowaśki roczne i jednorazowe wyłożone są na ławkach w kościele.Czytelnie wypisane kartki przynosimy do biura parafialnego lub zakrystii. Na kartkach zaznaczamy czy są to zdrowaśki jednorazowe czy roczne. Pamiętajmy także o Mszach św. za zmarłych.

14. Pragnę przypomnieć o opłatach cmentarnych. Po 20 lub 10 latach należy opłacić miejsce na cmentarzu parafialnym. W Tym roku przypada rok 1999 oraz 2009 oraz lata wcześniejsze, jeśli ktoś do tej pory tego nie uczynił. Proszę o sumienne i uczciwe podejście do tego tematu. Opłaty dokonujemy w biurze parafialnym.

15. Bardzo proszę naszych ministrantów o sumienne wypełnianie swych dyżurów w tygodniu.

16. Kolekta w przyszłą niedzielę przeznaczona jest na cele inwestycyjne naszej Parafii.

17. Z okazji zbliżającego się Dnia Nauczyciela życzę Pani Dyrektor, nauczycielom i pracownikom naszej szkoły oraz wszystkim nauczycielom naszej Parafii, którzy pracują w innych szkołach – światła Ducha Świętego w codziennej pracy. Niech Bóg obdarza Was wszelkimi łaskami i zdrowiem.

18. Bardzo dziękuję wszystkim Parafianom, którzy wspierają inwestycje w naszej Parafii poprzez pracę i ofiarność. Dziękuję za indywidualne ofiary na ten cel oraz za wpłaty na konto bankowe Parafii oraz za ofiary składane na kolektę inwestycyjną i na każdą tacę. Dziękuję również za wszelkie dary przynoszone do plebanii.

19. Przy figurze św. Antoniego wyłożone są kalendarze misyjne na nowy rok kalendarzowy. Ofiary za kalendarze przeznaczone będą na misje franciszkańskie.